Collection: Jerky's Gourment

JOIN THE GRASS-FED MOVEMENT.
Grass-fed beef is not only healthier, it’s more sustainable and more humane – the very way nature intended. When snacking on a bag of Jerky’s Gourmet, you know exactly what you’re getting in each delicious bite. That’s our guarantee.

That’s because Jerky’s Gourmet sources 100% grass-fed, grass-finished beef from domestic farms in the Pacific Northwest. That’s right folks – our cattle eat grass and grass only as they roam on open pasture. And they are raised with no added hormones or antibiotics.

FUEL YOUR NEXT ADVENTURE.
Lets face it. Life gets busy. You need a smarter snack that satisfies your hunger without slowing you down. We’ve got you covered. This protein-packed portable snack is the perfect option. Our grass-fed jerky provides the powerful energy you need to keep: Lifting → Climbing → Hiking → Biking → Moving

Low in: Calories, carbohydrates, fat, sugar, sodium
High in: Nutrient-dense protein to fight cravings and give you energy

8 products
  • The Naked Original Jerky
    Regular price
    $8.00
    Sale price
    $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Maple Bacon Jerky
    Regular price
    $8.00
    Sale price
    $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Habanero Sculpin Jerky
    Regular price
    $8.00
    Sale price
    $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Smokehouse BBQ Jerky
    Regular price
    $8.00
    Sale price
    $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • India Pale Ale Jerky
    Regular price
    $8.00
    Sale price
    $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Black Pepper Jerky
    Regular price
    $8.00
    Sale price
    $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Ghost Pepper Jerky
    Regular price
    $8.00
    Sale price
    $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Sweet Citrus Jerky
    Regular price
    $8.00
    Sale price
    $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out